Header Ads

ALBANIAC SUMMER DANCE HITS 2012


Shqip,anglisht,spanjisht,turqisht, kete vit kenget me te mira Dance ne Shqipe vijne ne disa gjuhe,me ritme verore nga te gjitha anet e globit e me tekste per dashurine dhe festat.Ne premblodhem 30 me te degjuarat ne Albaniac dhe ja ku po jua sjellim ne video.Ngrini volumin dhe nisja!


Kjo eshte dhe lista e kengeve sipas rradhes:

Genta Ismajli,Dj Blunt Real 1 - Ole Ole
Etnon,Stine,Dj Blunt,Real 1 - On Fire
Freax Bullet - Summer Jam
Korab Shaqiri - Ritakimi
Ledina Celo - Can You Touch Me Baby
Mentor Haziri - Vetem nje here
Calydee - Mamacita Buena
Sergio,Marsel - Delisia
Julka - Per mua je dashuri
Stresi - Lambo
Nora Istrefi,Zzap&Chriss,Bim Bimma - Gangsta
Samanta,Eri - All I need
Dafina Zeqiri,Ledri Vula - Tonight
Tuna - I Asaj
Rita Ora,Tinie Tempah - R.I.P
Ardian Bujupi - I'm Feeling Good
Rosela Gjylbegu - Pafundesi
Ermal Mamaqi,Dr. Flori - Ka ka si Tirona
Aurela Gace - Boom Boom Boom
Bertan Asllani - Belki de
Flori,Ylli Balka - Marina
Klajdi Haruni - Mamica
Zanfina Ismajli - 2 minuta
Revolt - With Me
Luar - Remember
Adelina Ismaili - Ku ma ke
Besa - Fishekzjarre
Big Basta,Angelo - Summer Love
Blero - Ajo apo ti
Andos,Dj Dalool - Ti je ajo

2 comments:

  1. I found something, what I think it deserves more reputation. Please have a look at this video. I love it very much.

    It is: Hekuran Krasniqi - Dasma Shqiptare
    Link: http://www.youtube.com/watch?v=j2Bj8-VGebc&feature=relmfu

    ReplyDelete
  2. KENGA QE KA BERE ME TEPER JEHONE NE ARENEN NDERKOMBETARE ESHTE AJO ELEDINACELOS CAN YOU TOUCH ME BABY .....ESHTE FUTURNE CARTSIN ENJE SERE VENDESH EUROPIANE DHE SE FUNDI NE MTV INTERNACONAL....AKTUALISHT NE SHITJE NE TE GJITHE EUROPEN....

    ReplyDelete

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.