Header Ads

Donald Suxho me ekipin Amerikan shenon fitore ne Londer


Donald Suxho te cilin ne e kemi intervistuar vite me pare,ben pjese ne ekipin kombetar amerikan te volejbollit.Momentalisht ai mbron gjyrat e ketij ekipi ne Londer ku shenuan dhe fitoren e fundit kundrejt Brazilit.Suxha eshte nje prej lojtareve me te mire te ekipit dhe prej vitesh cilesohet si nje prej volejbollisteve me te mire ne Amerike. Ne jemi krenar per te ashtu sic eshte dhe ai krenar per prejardhjen shqiptare e cila shpaloset nga fillimi e deri ne fund ne profilin e sportistit ne faqen zyrtare te Lojrave Olimpike ne Londer. Aty 36 vjecari Suxho,tregon se ka lindur ne Korce dhe se fillimet e para me kete sport i ka pasur ne Shqiperi ku babai i tij Petraq Suxho ka qene me Skenderbeun e Korces.

Ne jemi duke ndjekur ndeshjet e Donaldit dhe fotoja qe po ju sjellim eshte marre nga ndeshja midis skuadrave te Amerikes dhe Brazilit ku fituese doli Amerika.

No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.