Header Ads

Eliza Dushku i shpeton kancerit

Aktorja Eliza Dushku ka perjetuar javen qe shkoi nje prej momenteve me te veshtira te jetes se saj. Gjate nje kontrolli vetjak ajo ka zbuluar nje mase te huaj ne gjoks,gje qe e ka bere te mendoje se mund te jete shenje e kancerit ne gji.Megjithate frika ka qene e pabaze,pasi vizita tek mjeku specialist ka dale negative dhe aktorja mesohet te jete jashte rrezikut per shfaqjen e semundjes. Me pas Eliza nepermjet Twitter i ka keshilluar gjithe fansat e saj qe ti nenshtrohen nje kontrolli mjeksor dhe te mos lene pasdore shenja te tilla. Teksa ne na vjen mire qe ajo gezon shendet te plote, nuk na rrihet pa thene se jemi kundra nje pjese te mesazhit te saj ku Eliza tregon se "...dhe pse eshte e re per nje mamogram (testi per zbulimin e kancerit ne gji)...". Eliza duhet ta di se kanceri ne gji tek femrat shfaqet dhe ne mosha te reja dhe nje test eshte i keshillueshem, prej gjinokologut. Pastaj, ne e dime qe kjo osht prej Hollivudi po 28 mi lal je jo 18 lol. Nejse te shkuara!
No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.