Header Ads

Videot shqiptare...shtohen milionat.Kryeson Rovena e Sinani

Kur ju thoja une se Sinani eshte me i degjuari ne Shqipe, me shtrembronin turirin disa, epo ja po jua sjellim me fakte tani. Momentalisht dy prej kengeve shqiptare me te klikuara ne YouTube i perkasin pikerisht duetit Sinan dhe Seldi. te cilet kane arritur 8855864 klikime me kengen "Kuq e zi" dhe 9308564 mw  Adrenalina. Ne fillimisht kujtuam se ishte Sinani ai qe sillte vizitoret me te shumte,por dhe Seldi nuk mbetet pas. Kenga e tij e fundit "Pare pare" eshte vizituar afro 2,7 milion here cka tregon se dhe ai ka pjesen e tij ne kete sukses. 
Megjithate eshte Rovena Stefa ajo qe mban vendin e pare me "Malli" (Premieren e te cilit e ka pasur ne Albaniac :) duke shenuar nje rekord me afro 16,3 milion shikuesish. Teksa dikujt mund ti duket i egzagjeruar ky numer, ne ju themi se eshte mese e vertete,pasi per nje arsye apo tjeter,kjo kenge ka marre dhene dhe eshte shperndare ne rrjetet sociale spanjolle,arabe, turke e indiane.Si qysh tek? Pyesni te zonjen, por hallall i qofte! Nderkohe Flori,Aurela Gace,2Po2 Tuna Dafina,Tingulli3nt, plotesojne listen, por me disa miliona diference.No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.