Header Ads

Futbollistet - Seksimbolet e rinj!

Kane kaluar afro dy dekada qekur futbollistet shqiptare humben disi jo vetem lavdine e tyre fale kampionateve rremuje qe zhvillohen ne vend,por dhe vemendjen e femrave te cilat tashme filluan te preferonin yjet e njohur boterore te kesaj loje. Po asaj kohe te trishtueshme duket se i ka ardhur fundi,pasi brezi i ri i lojtareve e ka zgjatur lojen e bukur pertej stadiumit dhe drejt e ne zemren e qindra mijra femrave shqiptare (e te huaja) ne mbare boten. Ketu po ju sjellim disa prej tyre, te cileve kohet e fundit talenti sportiv ju eshte vene re jo vetem ne fushe, por dhe faqet e shtypit per loje zemrash. Oboboooo cfare shkrimi o Zot, por meqe na u merziten femrat se po shkruajme/publikojme vetem foto femrash Hot ja po jua bejme qejfin seksit femeror kesaj rradhe.


Lorik Cana

 Qe prej suksesit te tij ne France, vizitat e vazhdueshme te futbollistit ne vendlindje shoqeroheshin me lajme per lidhje me emra te ndryshme te Estrades si Adelina Tahiri,Zanfina Ismaili,Zana Krasniqi etj te cilat Loriku dhe vete vajzat i kane mohuar.Megjithate,ne sondazhet e bera ne Shqiperi dhe Kosove ai rezulton jo vetem si sportisti,por dhe si mashkulli me ideal per femrat shqiptare. T'ka thon nona bohu futbollist por ti do beheshe doktorr ti o t'hongeeert!

  
 

Granit Xhaka

Me vetullat dhe floket perfekt,Granitin kane filluar ta quajne si Christiano Ronaldon shqiptar e zvicerian.Nese ne fushe Shaqiri eshte me i miri,me femrat me i suksesshmi po behet Xhaka,te cilit po ja mbushin forumet me zemra e me komplimente.Megjithate duket se fiksimi i futbollistit mbetet Dafina Zeqiri te ciles rri-rri dhe i leshon nga nje mesazh ne Twitter.Ore! Do e lesh gocen rehat ti a qysh! Foli moj Dafine ca ka ky me ty.Qyyyy!
Blerim Xhemaili

Ne Shqiperi sapo kane filluar ta njohin, jo vetem sepse luan mire,por sepse i ka fituar dhe zemren Miss Italise me te cilen eshte fotografuar (shih fotot) gjate pushimeve verore kete vit.Po dhe ky,tre misse ne Shqiperi e shkoi mori italianen? Ku kuuuu! 


Armend Trnava

Pasi theu zemrat ne Shqiperi e Europe,tashme ne Amerike,jo vetem si futbollist,Armendi po tenton te kete sukses dhe ne boten e modes e kinematografise. Duke gjykuar nga fotot themi se po interpreton The Godfather.

Fatmir Hysenbelliu

Fatmiri eshte imazhi i djalit qe vajzat duan t'ja prezantojne mamase.Futbollist i mire,i pashem,me pare...problemi? Ai nuk ka zemer, se zemren ja ka marre kengetarja e re Anxhelina Hadergjonaj. T'tha nona boju kengetare po hic ti.Ku kuuuuu!

Jurgen Gjasula

Jurgeni kohet e fundit duket sikur ka rene ne heshtje,por nje apo dy vite me pare fotografite e tij neper Facebook e gazeta terhoqen vemendjen e femrave,fale faktit qe futbollisti i njohur duket se ka alergji nga rrobat. I perfolur per lidhje me nje apo dy Vipa te televizionit ai u largua per ne Europe ku vazhdon te luaj. 

Xherdan Shaqiri

Ne Zvicer ku Xherdani luan, ai mbahet jo vetem si lojtari me i mire i futbollit zvicerian,por dhe si mashkulli me seksi ne vend sipas nje sondazhi femeror te zhvilluar nga "20 Minuten". 17% e femrave ne ankete pohuan se donin te shkonin ne shtrate me Xherdanin.Mos pyesni cfare donte te bente pjesa tjeter.


Emiljano Shehaj

Emiljano luan me Gjirokastren, por nuk ishte tamam futbolli ai qe e beri te njohur.Ne fakt lidhja me Genten e Big Brother dhe 101 lajme dramatike rreth kesaj lidhjeje,e ben ate te perfundonte ne shtypin e fundjaves dhe te behej personazh i njohur per publikun.Tani qe eshte ndare nga Genta le te shpresojme qe do bej dhe gol ndonjehere, kundra Skenderbeut mundesisht,vec per inat.

Hamdi Salihi 

Si thone? Rri rrushi me rrushin e piqet. Keshtu dhe puna e Hamdiut.Filloi tu u shoqeru me Lorik Canen e tak,e vune re gocat.Tani qe ka ardhur dhe luan ene ne Amerike! Jalla mi tu bofsha, djale flori! S'ke nevoje te aplikosh per llotari.No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.