Header Ads

Kopertina,kopertinat e fundit!

Keto muaj u zhvilluan shume aktivitete,e shume personazhe interesante dolen ne skene,por revistat kane vazhduar te mbajne koken pas dhe te sjellin emra te cilet i kemi sterrdegjuar gjate gjithe vitit.Duke qene se qellimi kryesor eshte te informojne publikun,ma do mendja do te ishte me e arsyeshme qe te sjellin personazhe te reja per te edukuar disi lexuesin e jo ti bejne biografine personave qe duket se jane ngjitur me zamke ne cdo cep te medias e po i njohim me teper se c'njohim tanet.Me poshte keni disa nga kopertinat me popullore te muajit shtator-tetor.
Bleona Qereti di ta menaxhoj mire veten e si perfundim brenda nje muaji shfaqet serisht ne nje kopertine reviste ne Shqiperi duke bere qe dhe pas largimit nga vendlindja te perqendroj vemendjen e publikut tek nena e zemrave. Si gjithmone pamja e saj do perbej sensacion e metallizatooooo kete here funksionon.Hot! Titulli eshte pak palidhje,por por jep ate efektin e vet qe per nje minute te ben te vrasesh mendjen cfare ka dash me thene autori e pastaj i fut nji hej Zot! Kopertina e re e Shqip eshte e mire,pervec titujve qe vendosen pa rend e fantazi.Kopertina e Anabel me Tunen, eshte perfekte.Me pelqen qe i kane eliminuar titujt e tjere,sepse kjo foto eshte shume e bukur per tu zhgarravitur.Me kujton pak Kate Moss per revisten W ne fillim te vitit. Kjo foto eshte skandaloze dhe kopertina eshte rremuje. Shikoni titullin e revistes si i dalin anash konturet e bardha ne menyren me amatoreske te mundshme. E dime qe Kledi shfaqet ne dokumentarin italian rreth eksodit shqiptar,por s'eshte nevoja ta nxjerrin sikur sa ka zbritur nga barka. Titujve nuk po i hyj fare meqe nuk qenkan shqip.Keta nuk shkruajne per festen e birres ne Shqiperi shkruajne per ate ne Gjermani.Thuaj ti gjithe shqiptaret per vit aty i ke pfffKjo eshte ndoshta kopertina me e mire qe i kam pare Flatres dhe fotoja e Gjires i pershtatet karakterit te saj.Mund te punohet disi me mire ne anen grafike dhe driten, por serisht duke qene se eshte me teper reviste informative, kjo kopertine funksionon.


Revista Jeta ka vendosur me i zhvesh te gjitha femrat shqiptare? Perse ka dale Albana me rroba banje? Nejse duket qarte qe kjo poze e thjeshte ka synuar te tregoje trupin e bukur te Albanes dhe ja ka arritur qellimit.Sa per  grafiken, eshte skandaloze.E dime qe dhe LV ka sjell te verdhen ne mode,po jalla me kursim se na qerruat.Keta kane shkrime fantastike.Ora e lindjes tregon kush je.Ne s'po mbajme mend diten jo me oren. E moret vesh, kur te jeni ne sallen e operacionit shtrengojuni mire se largqofte ju bi me pjelle ne ndonje ore te keqe ja nxite jeten kalamojit hahahhahahahha. Kopertina eshte e lezetshme,fotoja gjithashtu, titujt pastaj i kane hedhur siper Bingo.Te bien ku te bien.Ate qe Stresi dhe Babastars nuk ja beri dot Noizyt, ja beri revista Mertro e cila definitivisht, ka kopertinat me interesante ne tregun e revistave.Me kete i paskan knaq HATERZ  te Noizy, te cilet tu e kundru 24 ore kopertinen. Dua ta lexoj kete shkrimin e nuseve te virgjera, vec me dit ne cilin katund e kane bazuar shkrimin se nuset e virgjera ka ik nga fjalori qe ne 2000 loool. Na falni se mos ju ofenduam, se ju as per te puthur nuk keni puthur.Tere ajo buzqeshje nje milionshme e Yllkes, prishet nga pozicioni qe ka marre dhe dora ne te djathte shyqyr qe eshte mbuluar nga titulli. Keto titujt alla Cosmopolitan jane te panevojshme per Teuten e cila eshte revista me e njohur ne Kosove dhe sherbejne vec per te prishur estetiken e kopertines.Eshte reviste femrash apo jo. Titujt shume shabllon - nuk mban te fshehte ASGJE rrefen cdo gje - kur nuk mban te fshehte asgje merret vesh qe i ka treguar te gjitha. Si u rriten vajzat, nje tjeter qe le Europen per atdheun blla blla blla.


Ja dhe je tjeter qe has veshtersi ne rrugen e endrres lol.Se te tjeret e realizuan me magji. Fotoja eshte e bukur,por me kimet photoshopin se s'ma do mendja qe eshte e nevojshme pasi Najada eshte simpatike. Pozicioni i dores gjithashtu eshte i gabuar sepse duket shume e madhe ne proporcion me pjesen tjeter te trupi. Ne pergjithesi VIP ka shume shkrime, por nuk eshte e nevojshme ti vendosin te gjitha ne kopertine, ndoshta une jam pak me shume sec duhet, kundra nje grafike te tille, por si ka thene ai i madhi; Po uk dite ta thuash shkurt e shqip,nuk e kupton hic cfare je tu thone. Eme Ajnshtajni e ka thone. Pa shaka!

No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.