Header Ads

Muzika shqiptare jo me dytesore ne Ballkan

Ne mund te jemi te fundit ne shume gjera ne Ballkan, por kur vjen tek muzika keto dhjete vjetet e fundit kemi bere aq perparime saqe nuk mund ta mohosh qe muzika shqiptare jo vetem qe po kerkohet, degjohet dhe vlersohet, por dhe po kopjohet nga fqinjet. Ne Rumani e Bullgari, kengetaret tane po vlersohen me cmime te para ne konkurse te ndryshme, ne Greqi po klasifikohen ne majat e toplistave, ne Turqi kane publikuar albume, ne Serbi na kopjojne pothuajse cdo hit, e ne Bosnje e Kroaci  kercejne ne shqip. Por mbi te gjitha, e di kur muzika po ecen perpara kur te kopjon Azisi i cili eshte dhe katallogu i gjalle i hiteve me te mira ballkanase. Forca shqipe, se per 5 apo 10 vjete do sundojme tere tregun ballkanas. 


Versioni bullgar i kenges "Origjinale" te Aurela Gaces nga Marta dhe Azis.O te marrte e mira mjekren dhe rrobat e banjes ty re dreq qe me ke vene flatra si Victoria Secret hahahahhaaha Gallate eshte ky

2 comments:

  1. vk lale. mund te thuhen shume gjera por rumunet bejne muzike te bukur nejese ishallah , sa per serbet jane vk , nuk kane muzike

    ReplyDelete
  2. a i kane marre leje kengetares keto per kete version katastrofe ncncncnc eee sa e bukur eshte gjyha shqipe :)

    ReplyDelete

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.