Header Ads

Rovena shkon ne Hollivud - Shiko videon/Foton


Ne ju treguam javen e shkuar rreth filmit "Dead Man Down" ne te cilin flitet per shqiptaret ,ku ne nje prej roleve kryesore interpreton dhe aktori shqiptar James Biberi. Nderkohe mesojme se ne kreditet artistike te filmit gjendet dhe emri i kengetares Rovena Stefa, kenga e te ciles "Cka me ka syni" perfshihet ne kolonen muzikore (jo origjinale) te filmit. Kengetarja ka treguar se:

"Marreveshja u nenshkrua ndermjet produksionit hollivudian te njohur DMD Productions, LLC c/o IM Global 8322 Beverly Boulevard, Los Angeles, CA dhe "TE ROVI" Production dhe eshte e para kontrate per perdorim te nje kenge shqiptare ne nje film te Hollivudit. Ne kete film, pervec Colin Farell, luajne edhe aktore te tjere te njohur te Holliwood-it si Noomi Rapace, Terence Howard si dhe aktori me origjine shqiptare James Biberi. Pergjegjsia e muzikes se filmit Magie Rodford, personalitet shume i njohur ne industrine e filmit ne Hollivood, na kontaktoi ne muajin nentor 2012, pasi kishte pare dhe degjuar kengen "Malli", ne YouTube.Ajo u shpreh me superlativa per vokalin dhe stilin e vecante por njekohesiht autokton shqiptar  te  Rovenes dhe deshira e tyre ishte te kishin patjeter nje nga kenget e Rovenes ne kete film."

Ketu po ju sjellim dhe fragmentin e filmit ku degjohet kenga e Rovenes (min 00:25) si dhe versionin e plote te kenges.Suksese Rovi! 
1 comment:

  1. cjane keto ritme turko arabe qe i prezantojme botes more shqiptare TURP TURP TURP

    ReplyDelete

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.