Header Ads

Sa shpirt te ka lali? 8 milion!


Kenga "Te ka lali shpirt" e Silva Gurabardhit me Mandin dhe Dafin eshte padyshim kenga me e suksesshme e 2013 deri tani. Per pak me shume se nje muaj si ASNJEHERE tjeter, kjo kenge ka arritur te thyej rekord duke mbledhur 8.3 milion klikime ne YouTube. Qe te kuptoni sesa e sukseshme eshte, ju themi se "I Asaj" nga Tuna ju deshen 8 muaj per te bere 7.7 milion. "Origjinale" dhe "Tequila Vava" dhe pas dy vjetesh nuk i kane kaluar 8 milionet, nderkohe qe rekordmenve Sinan dhe Seldi ju deshen 2 vjet qe te mblidhnin 10.5 milion per "Adrenalinen" e po kaq vjet 2Po2 per 7 milionet e "Vibe". Dreqi ta haj dhe Rovena Stefes me 15 milion klikime (videoja eshte hequr) ju deshen disa vjet, ndaj nuk mund te rrime dot pa pyetur si i beri kjo kenge 8.3 milion kaq shpejt? Suksesi i kenges eshte i padiskutueshem por serisht....shifra te tilla jane te jashtezakonshme per artiste boteror e jo me per shqiptaret.Psh Alicia Keys ju deshen KATER MUAJ te arrij 13 milion per kengen "Girl On Fire". Dua te them ALICIA KEYS OK!!!! 

Pergjigjen ndoshta na e jep informacioni i ofruar nga YouTube nen video ku tregohet se mbi 1.3 milion shikime te para kjo video i ka marre ne...celular. Pra me shume shikime te para se ne YouTube, kompjuter, Facebook e kerkim nga Google. Hmmmm, s'po ndizet shamia mer, po vjen era tradheti burra lol.

No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.