Header Ads

Kenget me te mira te 2013 ne Shqipe sipas Revistes Albaniac - Video


Nuk me besohet, por ja qe fundi i vitit erdhi dhe ne si zakonisht kemi bere nje permbledhje te kengeve me te mira te vitit ne Shqipe bazuar ne suksesin, profesionalizmin, te rene, origjinalitetin dhe rrymen muzikore. Normalisht qe nuk ishte e lehte ndaj dhe ne nga 20 te planifikuara perfunduam me nje Top25, sepse nuk dinim ke te hiqnim dhe...ja ku i keni kenget me te mira te 2013.
Mos harroni, pavarsisht se nuk gjendeni ketu ne kete liste ju kujtojme se ne art nuk ka te humbur...hm patjeter! Hahahahahhahahhahahahaha! Muahahaha muahahahah muaahahahaa!
Ok ok shaka! Ju duam te gjitheve dhe suksese ne 2014! Lista e kengeve sipas rradhitjes qe shfaqen ne videon e mesiperme. 

Burn - Rruge pa kthim
Flori Mumajesi - Pa jete
Aurela Gace - Shpirt i shpirtit tim
Elina Duni Quartet - Kur te kujtosh
Alberie Hadergjonaj - Asnjehere
Marsiela Çibukaj - Ndjenje pa kohe
Shpat Deda - Pergjithmone
Vali Kuqi - Rruga ime/ Arsye s'kam
Sergio -Without U
Lyrical Son ft ErgeNR - RockNRollStar
Elvana Gjata - Fake
Dafina Zeqiri - Bloodah
VJ - Big Fat Bass 
Gjira ft Gjiko - Psikopat
Buta -Kqyre
Capital T - Go Hard
Dj Flow dhe Lumi B, Mc Kresha, Lyrical Son - Çele çadren
Ghetto Geasy - E nxonme
Stresi - Love Story
Tuna ft. Cozman - Fenix
Era Istrefi Mani për money
Elvana Gjata ft. 2po2 - Beso
Besa - Folie
Flori ft. KAOS - Lule Lule
Nora ft. Gena, Jean Diarra - Le Mama

2 comments:

  1. Cuditerisht, shumica e kengeve na qenkan nga Threedots!
    Po nga Kenga Magjike e ketij viti nuk paska asnje kenge ne liste ? Ledina Celo-Gaboja ?
    Shume e bukur eshte, e meriton te jete ne Top25. NEJSE!

    ReplyDelete
  2. Faktikisht shumica e kengeve nuk jane nga 3dots. Rishikoje dhe nje here listen. Ne klasifikimin tone seleksionojme vetem kenget te cilat jane publikuar ne video ndaj nuk eshte vendosur Ledina apo ndonje tjeter. Kete e bejme jo vetem per qellim vizual por dhe sepse shume kenge qe publikohen pa video nuk shoqerohen me informacion te sakte qe te tregoj diten e publikimit.

    ReplyDelete

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.