Header Ads

Dren Abazi - Mbreti Nates


Kete vit, ndryshe nga vitet e shkuar, pothuajse te gjithe kengetaret e njohur shqiptare kane sjelle kenge te bukura qe do mbeten gjate ne reprtorin e muzikes shqiptare. E tille eshte dhe "Mbreti nates" nga Dren Abazi dhe Zig Zag Orchestra, kenge e cila na beri per vete qe ne heren e pare. Nuk e di se ne cilin lokal eshte xhiruar kjo video ne Tirane, por jap fjalen se kur ta vizitoj aty do me gjeni tere kohes lol. Me pelqen shume si ambient, tamam per shijen time! "Mbreti nates" eshte nje nder kenget me te mira te Drenit dhe nje prej kengeve dhe videove me te preferuara te mijat nga pjesa e pare e 2014. Fiksim! Tani po me kercehet mua...ndonjera? 

No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.