Header Ads

Nje tjeter italian ne edicionin e ri te X Factor Albania


Nje tjeter italian do te jete ne rradhet e finalisteve te edicionit te ri "X Factor Albania". Ne kemi mesuar, se ne kategorine "mbi 23" eshte seleksionuar dhe kengetari italian Manuel Moscati. Ai kendoi ne "Pallatin e sportit" ne Tirane dhe fitoi votat e Alban Skenderaj,Miriam Canit, Nora Istrefit dhe Pandi Lacos duke u bere keshtu italiani i dyte pjesmarres ne kete konkurs. Manuel ka nje ze te fuqishem dhe eksperience ne muzike. Ai ka tentuar ne 2012 te marre pjese ne festivalin e Sanremos me kengen "Negli abissi dell'anima", te cilen po e sjellim me poshte. Italian apo jo, Manuel duket qarte qe eshte nje konkurent i forte. 

No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.