Header Ads

Rita Ora dhe Bebe Rexha krijojne histori - Dy shqiptare ne Top10 te Anglise


DHEEEEEEEEEEEEEEEEEEE me ne fund dita erdhi! Jemi nje vend i vogel, por talentet i kemi te medhaja. Per here te pare ne historine e muzikes shqiptare, dy artiste me origjine nga vendi yne arrijne te klasifikohen ne radhitjen e 10 kengeve me te shitura ne Angli!!! Rita Ora gjendet ne vendin e pare me "I Will Never Let You Down", ndersa Bebe Rexha ne vendin e 10 me "Take Me Home" (pozicionin me te larte e ka pasur ne vendin e 5). LAJM FANTASTIK! Mos te llogarisim pastaj dhe dhendrin qe e paskemi ne vend te trete me "Summer" se pastaj e bllokuam toplisten fare! Hahahahaha!
Vite me pare e kisha predikuar, qe shume shpejt brezi i ri i artisteve shqiptare nga diaspora do pushtoj tregun muzikor dhe...ja ku jemi! Suksese te dyjave dhe sa me shume artiste te tjere pafshim ne rradhitjet e ketyre hitparejdeve. 

Ps. Mire do ish te benin nje duet se bashku ose te pakten Rita te kendonte nje kenge te kompozuar nga Bebe Rexha, qe mund te ishte dhe hiti qe ajo kerkon per suksesin ne Amerike. :)

No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.