Header Ads

Rita Ora eshte kengetarja angleze me me shume #1 ne Britanine e Madhe


Kenga "I Will Never Let You Down" ne debutimin e saj u rendit ne vendin e pare te hitparejdit zyrtar anglez duke shenuar keshtu kengen e katert te Rita Ores, e cila pozicionohet ne krye te klasifikimit. Me teper se nje arritje per kengetaren, "I Will Never Let You Down" gjithashtu ka shenuar nje rekord ne Britanine e Madhe duke e bere Riten, kengetaren angleze me me shume kenge ne vend te pare te hitparejdit ne historine e muzikes angleze, pozicion ne te cilin gjendet dhe Geri Halliwell. Duke pasur parasysh se Rita ka vetem dy vjet qe eshte bere e njohur ne vend, gjasat jane qe se shpejti jo vetem do te lere pas Geri por dhe do krijoj nje hendek te madh midis tyre. Nderkohe ne rangun boteror, ajo renditet ne vendin e gjashte si kengetarja me me shume kenge ne vendin e pare ne hitparejdin anglez. Madonna kryeson me 13, Rihanna me 8, Kylie Minogue me 7, Britney Spears me 6, Beyonce me 5, Rita Ora, Cher,Whitney Huston, Lady Gaga, Katy Perry, Christina Aguilera seicila me nga ater nr#1. 

Ne lajme te tjera, duke filluar nga kjo vere Rita do prezantoj linjen e saj te veshjeve me Adidas, me te cilet ka nenshkruar kontrate per 5 koleksione te ndryshme. Ai i veres titullohet "The Black Collection"  dhe prezantohet me 2 gusht. 

No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.