Header Ads

Kenga Magjike - Java e nente

Landi dhe Orinda Huta - Kenga Magjike 2014

Leonora Poloska dhe Kanita - Digjem per ty

Ajajajajjajajajaja! Vokalet e te dyja kengetareve super! Hello Mariah! :P Me rrenqethen mishin me zerat e tyre dhe dridhjet e zerit. Shuuuume bukur! Ajjjjjjjjjjjj KANITA! Vokalisht meritojne vendin e pare. Persa i perket kenges, eshte e bukur por i mungon ai elementi "ngjites", por serisht eshte e bukur. Kukuuuu zerat e ketyre! AH! Fiksim! OK ika! Hahahhaha. Me mire se kaq nuk behet muzika soul shqip. LOVE! 


Selma Bekteshi - Veshtro

Sa perfekte kjo vajze ne fytyre. Yll! Po ate fustani...si nje veze e madhe lol kush ja veshi me zor? Ka nje sasi te verdhe qe mund te lejohet ne trup, pa geta do ish me bukur. Nejse, gjera qe ndodhin. Kenga eshte e bukur po ashtu si dhe interpretimi i saj. Me pelqen Selma dhe mendoj se do kete sukses.Renis Bibo - Varka e dashurise

Problemi eshte shume i thjeshte; Zeri i Renisit nuk eshte i pershtatshem per kete kenge. Ai ka nje ze te thelle dhe te ashper qe kerkon ose nje kenge pop/rrok ose r&b/soul/funk. Ncuq! 


Endri dhe Stefi - Mamen ti mos e genje

Teksa te dy sjellin kenge te bukura, ky zhaner po perseritet kaq shume dhe po behet monoton. Kenga eshte ok . por e lodhur. 


KENGA E JAVES 

Orinda Huta dhe Landi - Winnie Winnie Pooh

Ok! Aq qesharake sa mund te duket nje kenge e cila mban titullin Winnie Pooh, aq e mire eshte kjo kenge e Orindes dhe Landit. Mua me pelqen shuuuuuuuume! Duket qarte qe eshte influencuar nga "1 Thing" e Amelie, por serisht sjelle ne nje forme qe pershtatet shume mire me Orinden e cila duket AJJJJJJJJJJ ZEKZI! A mund ta them qe Orinda ne "Kenga Magjike" ka sjelle gjithmone kenget me te mira dhe imazhin me HOT! Fiksim! No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.