Header Ads

Kur te jeni ne Seattle blini bar vetem tek Hysen shqiptari!


Ne Amerike disa shtete tashme kane aprovuar ligjin per legalizimin e marijuanes apo sic njihet ne Shqipe me emrin bari lol. Ne Seattle, priten te hapen dhe dy dyqane te tjera qe shesin bar dhe nje prej pronareve eshte shqiptar. Ju do kishit menduar se bashkeatdhetaret e Lazaratit, do kishin marre ne dore te gjitha dyqanet, por ne fakt realiteti eshte tjeter. Nga mijra dyqane bari ne Amerike, ky eshte i pari qe operohet nga nje shqiptar, por jemi te sigurt qe te tjere do e pasojne se e dini juve; Po i eci mire nje shqiptari, te gjithe nga pas lol. Ndaj heren tjeter kur te jeni ne Seattle, por doni ta pini barin si ne shtepine tuaj, vizitoni dyqanin (Ocean Greens) e Oltion Hysenit! 

No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.