Header Ads

Majlinda Kelmendi xhudistja me e mire ne bote! The NYTimes i dedikon artikull.


Mbajtesja e titullit boteror nga International Judo Federation, ne kategorine e peshes 52 kg, tani Majlinda Kelmendi eshte shpallur po nga e njejta federate si, "Xhudistja me e mire ne bote", ne te gjiitha kategorite. Kjo ne shqip do te thote, se Majlinda mund ti thyej brinjet, te pakten 90% te femrave ne planet! Lum vjerra qe do e marri! Hahahahhahaha! Ok, ok shaka! Ne jemi JASHTEZAKONISHT te lumtur dhe krenare, per kete arritje te sajen, arritje e cila eshte dhe nje prej arsyeve qe rezultoi me pranimin e Kosoves ne Lojrat Olimpike. Askush nuk duhet ta mohoj kete dhe atletet shqiptar ne Kosove duhet ti falen dhe vlersojne me respekt Majlinden ne maksimum!!! Ajo eshte tashme pjese e historise se sportit shqiptar dhe nje prej figurave me te ndritura te tij. Te dyja jane lajme FANTASTIKE! Kam adhurim dhe respek te madh per kete sportiste. Jo vetem per arritjet, por dhe per faktin qe vec me talent dhe perkushtim arriti ne maje te botes! Respekt! 

Per te lexuar shkrimin e plote ne The New York Times KLIKO KETU 

No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.