Header Ads

Elina Duni Quartet - Syte - Shikoje ketu!


Ne muajin prill Elina Duni Quartet sjell albumin e trete nen perkujdesjen e kompanise muzikore ECM. Albumi titullohet "Dallendyshe" (Kopertina me larte) dhe sot eshte publikuar prej tij, videokenga e pare "Sytë". Versioni origjinal i kesaj kenge i perket Naxhmije Pagarushes, te cilen Elina e risjell me po aq cilesi dhe profesionalizem sa dhe vete ylli i muzikes shqiptare. Per informacione te tjera rreth albumit te ri , ju do te mesoni ne intervisten qe kemi realizuar me Elina Dunin per numrin e ardhshem te Albaniac qe publikohet se shpejti. Deri atehere, shijoni kengen e mrekullueshme "Sytë":
No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.