Header Ads

Elvana Gjata dhe Flori - Kuq e zi je tiNuk me vjen nder mendje ndonje kenge e Elvanes e cila nuk me pelqen. Ajo eshte nder dy-tre kengetaret e vetme ne Shqipe, e cila nuk ka gabuar asnjehere ne zgjidhjet e saja dhe ka sjelle hit pas hiti. Kenge te vlersuara qofte profesionalisht, qofte komercialisht. Fatkeqsisht, "Kuq e zi je ti" nuk ben pjese ne kete kategori. Teksa "Gjaku im" eshte nje prej kengeve atdhetare me cilesore te dekades se fundit, "Kuq e zi je ti" le per te deshiruar. Mund te sjelle detaje ketu (Cfare ka te shkruar ai femija ne bluze Ballistet?), por besoj se Elvana ka arritur muzikalisht ne ate nivel qe e meriton te gaboje ndonjehere dhe ne po e leme me kaq. Normale kenga do te kete miliona shikime, do luhet ngado etj etj, por nese do dilnim jashte zones se fansave, kjo eshte e verteta. 

No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.