Header Ads

Kur kendoi Cozmani...


Nuk kisha ndermend te shkruaja gje, por shkak per kete shkrim u be nje foto e Tunes ne IG, e cila shoqerohej me titullin  "Prit te rregulloj pak kuroren e te ju kutoj atyre se me ke po maten" (pershtatur ne shqip). Nisur nga ky titull, mendohet se kenga e saj e ardhshme do ishte nje hit aq i papare saqe nuk e kishte parapare as paparsia pare para paparapam pam pam para para vete. Po sic ndodh zakonisht me paralajmerime te tilla, ajo qe ndodhi ishte e paraparaparapara papare. kenga e re e Tunes dhe Cozman me titull "Holla" na hapi syte ne nje dimension qe nuk e kishim pare me pare ciftin. Simpatik, te lezetshem, seksi, te veshur cool...dy tre sekonda dhe aaaaaaaaaaaa cfare po ben Cozman?! Po kendon? Po kendon me duket, nese mund te quhet kendim, stonim, peshperitje, perseeeeee!!! Kush e lejoi ta bente kete mekat?! Kush ka qene ai dashakeqes qe i mbushi mendjen Cozmanit se di te kendoj dhe e nxori para botes ne kete gjendje? Pres qe dikush te shpjegoj, kritikoj...e keni parasysh ne gazete apo ne profilet e "kritikeve" e zakonshem ne lagjet sociale, por jo more askush. Te dy kane miq ne te kater anet e kufirit, e mesaduket askush nuk do ta prishi miqesine me Tunen e Cozman e te thoje te verteten. Po a nuk supozohet qe miku i mire ti thoje gjerat sic jane? Po mire me vlla. Po ne studio, si nuk tha njeri qe "Hey, degjo! Nuk bo kjo vlla, po stonon." Arranxhuesi, kompozitori, tekniku, menazheri, po si nje nuk e vuri re? A nuk paguhen per kete qellim? Nuk e shtremberoi njeri syrin a fytyren me thene qe ....hmmm po talleni apo jo? Me vjen, keq. Me pelqejne si cift, me pelqejne per stilin e guximin e disa kenge te bukura qe kane sjelle. Po, ashtu sic i kam lavderuar, ashtu dhe i kritiokoj. Cozman nuk duhej te kishte kenduar, aq me teper kur pasohet ne vokal nga Tuna. 


No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.