Header Ads

Nje eurodance hit nga Ardit Cuni - "Let's Go"



Ardit Cuni ka publikuar sot kengen "Let's Go" nje bashkepunim me kompozitorin Peter Bostrom dhe bashkepunetoret Christian Oscarsson dhe Linda Sonnvik, te cilet njihen tek publiku shqiptar si krijues te kenges fituese te Eurovision 2012 "Euphoria" te kenduar nga Loreen. Ka qene vete Arditi ai i cili ka kontaktuar me Bostrom e pas bisedimesh, kane vendosur te realizojne "Let's Go". Kjo kenge do te pasohet dhe nga dy bashkepunime te tjera, te cilat do te publikohen ne Europe dhe do te jene te mundshme per degjim dhe blerje ne mbare boten nepermjet iTunes ($3,96). Projekti menaxhohet nga kompania e njohur PeerMusic. Ne EP perfshihet dhe remiksi nga RedTop qe ka realizuar mikse zyrtare per madonna e Beyonce.  Persa i perket kenges neve na pelqeu dhe mendojme se eshte nje kenge dance perfekte per sezonin shoqeruar me nje video mese te pershtatshme per kete kenge (Sebastian Production).  Pa egzagjerime, pa sterrzgjatje, thjesht pop-dance perfekt sic dine ta bejne vetem suedezet. Kenga tashme renditet ne top20 te listes Dance ne Suedi, cka tregon se me pak me shume promovim mund te arrij suksesin e deshiruar. Ky eshte nje debutimi i mire europian per Arditin, te cilit i urojme suksese! 


No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.