Header Ads

Djali i El Chapo me targa shqiptare? Ndoshta djali i ndonje nacu po i Guzman_it jo!


Ne galerine e profilit gjendet dhe kjo foto e cila nuk eshte e djalit te Guzman, por e Rico Suaveeeeesss lol

Keto dite qarkulloi ne shtyp lajmi se djali i Guzman kishte postuar ne FB nje foto ne makine e cila kishte targa shqiptare. Teksa ne momentin e pare te vjen cudi, nuk mund ta mohosh qe menjehere fillojne dyshimet se ndoshta kartela meksikane ka filluar te kete lidhje dhe me mafian shqiptare, politikanet etj etj, dyshime te cilat u shfaqen menjehere ne komentet e lexuesve. Pavarsisht qellimit, apo joprofesionalizmit te treguar, lajmi eshte teresisht i sajuar. Faqja nga e cila eshe marre fotoja, jo vetem qe nuk eshte e djalit te Guzman, por eshte e ndertuar me foto te vjedhura nga profile te njerzve normal. Kjo nuk do shume llogjike te kuptohet, pasi dikush qe kerkohet nga autoritet qeveritare, nuk eshte aq idiot saqe te leje gjurma te tilla si vendet ku shkon apo tatuazhet etj. Plus nese keni lexuar pak per kartelen meksikane, zor te besosh se nje djal si i Guzmanit mund te nxjerre ne foto ndonje arme e cila nuk eshte e lare me ar e line me ato gjerat e ndryshkura. Ene kshu...se lane nam as "search" nuk dine te bejne se per llogjike s'po pyesim me jo. 

No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.