Header Ads

Dren Abazi & Zzo - Du - Shiko videon ketu


Kengetaret shqiptare, vdesin te ankohen sesi qysh tek eshte e pamundur te realizosh dicka ne vend pa cmime stratosferike, qofte nje video, koncert, turne blla blla blla. Nderkohe Dren Abazi ka tere vitin qe mban koncerte ne te dyja anet e kufirit dhe ne Europe. Ne cdo rast kendon live, me se shumti shoqeruar me orkester. Publikon video te kengeve te tij dhe di ta mbaj veten me stil. Une nuk di si ja del Dreni, por di qe heren tjeter kur dikush ankohet i duhet perplasur ndonje domate surratit. Kane filluar kengetaret e na i kane bere klikimet ne YouTube si me qene diplome universiteti, duke mbrojtur keshtu suksesin e tyre, por kur vjen puna per te kenduar apo performuar live te justifikohen me 101 arsye. Nuk e kam fjalen per keto/a yll/kat e reja, po per ata/o qe e mbajne veten per nga Divjaka (vendi i DIV-ave lol). Nuk ka asnje arsye perse mos te interpretoni live, e vetmja eshte qe nuk dini. O jo orkestra jo...meso ndonje instrument pra. Kurse dhe leke keshtu. Pike! 

Tani qe e sqaruam kete pune... ndiqni kengen e re te Dren Abazit dhe Zzo  me titull "Du". 

No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.