Header Ads

Elvana Gjata fiton BEST VIDEO BALKAN AWARDS


Me ne fund cmimet Balkan Awards jane shpallur dhe Shqiperia ka arritur te fitoj cmimin e "Videos me te mire ne Ballkan" i cili i eshte dhene Elvana Gjates per "Afer dhe larg". Elvana gjithashtu eshte vlersuar dhe me cmimin e "Kenges shqiptare me te mire ne Ballkan". 160.000 veta kane votuar per kategorite e "Balkan Music Awards", nje ceremoni cmimesh e cila vlerson muziken me te mire ballkanese te vitit me nje kombinim te votave pre teleshikuesve te Balkanika TV dhe nje jurie profesionale nga te gjitha vendet e Ballkanit.Prej disa vitesh,kjo shpallje cmimesh eshte finalizuar me nje koncert madheshtor ne Bullgari,por kete vit ende nuk eshte bere e ditur se kur do te mbahet. Suksese Elvana!


Ps - Afer dhe Larg e Elvanes vjet eshte pozicionuar ne vendin e trete ne klasifikimin e kengeve me te mira te vitit 2011 ne Albaniac dhe ne vendin e pare te kengeve me te mira Dance te veres 2011.1 comment:

  1. www.vivoit.com
    A Fashion Social Network, chic, easy-going and user friendly

    ReplyDelete

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.