Header Ads

Elina Duni publikon ne France albumin "Matane Malit"Interpretim fantastik i Elina Dunit ne emisionin "Ce soir ou jamais" (Sot o kurre) ne kanalin francez France 3.Kenga titullohet "U rrit Vasha" dhe eshte pjese e albumit "Matane malit", i cili publikohet ne France nepermjet shtepise diskografike ECM dhe tashme eshte ne shitje kudo ne zonat frankofone si dhe ne dyqanet elektronike te Amazon e iTunes.Albumi perbehet nga 12 kenge dhe eshte FANTASTIK! Nje nder albumet me te mire te vitit ne shqip!Momentalisht Elina gjendet ne turneun promovues neper France, nderkohe qe per ta pare ne koncert do t'ju duhet te prisni deri ne mars kur me 8-9-10 do te kendoj ne Vitre,Briec dhe Guidel.

 Albumi:Matane Malit

Ka nje mot
Kjani trima
Kur te kujtosh
Vajze e valeve
Une ty moj
Ere pranverore
Celo Mezani
Ra kembana
Cobankat
Kristal
U rrit Vasha
Mine Peza
 

No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.