Header Ads

Genta Ismajli tani dhe aktore - Shiko reklamen e ALEX ketu

 

Genta Ismajli duket se se fundmi po provon veten dhe si aktore. Kengetarja ka nje rol ne filmin e ri gjerman "Alexis" i cili pritet te dale ne kinemate eruopiane se shpejti. Filmi i perket temes fantastiko shkencore dhe tregon per nje shoqeri te ndare ne te ardhmen e afert e cila perbehet nga nje pakice shume e pasur te cilet jetojne nen diktaturen e Luciusit dhe nje shumice te varfrish qe jetojne ne skamje.Kur nje i ri me emrin Frederick, zbulon nje film te Stanley Kubrik (i ndaluar nga qeveria), gjerat fillojne te ndryshojne duke shkaktuar nje levizje rinore e cila shnderrohet shume shpejt ne nje kryengritje ndaj sistemit qeveritar e pasohet me dhune masive.


Filmi eshte nje prodhim i  Ent." me regji dhe skenar te Florian Frerich. Nese pyesni veten sesi arriti Genta te fitoj kete rol (i cili nuk duhet te jete i vogel pasi emri i saj gjendet ne listen e aktoreve kryesore) Albaniac e ka pergjigjen e duhur! Nje prej prodhuesve te filmit eshte edhe tatatatattatatattatatatta shqiptari Agron Krasniqi i cili mesaduket ka bere te mundur dhe pjesmarrjen e Gentes ne kete film! Suksese Genta!No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.