Header Ads

Ju prezantojme Mimozen e "Le Out Da Freak"


Ju mund ta keni vene re Mimozen ne videon e kenges "Let Out Da Freak" te Spencer & Hill  dhe nese keni pyetur veten...yep keni te drejte ajo eshte shqiptare! Mimoza eshte 22 vjecare dhe eshte rritur ne Suedi e me pas Gjermani. Pak e njohur ne Shqiperi e Kosove, Mimoza ka arritur suksese te konsiderueshme si kompozitore dhe kengetare ne skenen muzikore boterore. Kompozimi i saj "One in a Million" kenduar nga Yamashita Tomohisha u klasifikua ne vendin e pare te hitparejdit japonez e ne te njejten kohe ne debutim ishte kenga me e shitur ne planet.Ky sukses i hapi rrugen per te kompozuar kenge per artiste ne mbare boten si Gjermani, Angli, Poloni, Australi e Amerike dhe te bashkepunoje me "Kinedicas and One Love" (kompozitoret e 'Airplanes' nga B.O.B). Se fundmi Mimoza bashkepunon me Spencer and Hill ne kengen "Let Out Da Freak e cila po korr sukses ne hitparejdet e muzikes dance e suksesi i saj nuk ka kaluar pa u vene re as nga bashkepuntoret e Chriss Brown, qe po na ben te mendojme se planet e ardheshme te kantautores shtrihen drejt Amerikes. 










No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.