Header Ads

Aulona, vogelushja shqiptare ne finalen e The Voice Kids - Gjermani


Ne finalen e konkursit The Voice Kids ne Gjermani, ka arritur te kualifikohet dhe nje vogelushe shqiptare me emrin Aulona e cila dhe pse nuk ka fituar ka arritur te marre vlersimet me te mira si nga publiku dhe nga juria. Vetem 9 vjece Aulona, ka qene me e vogla ne kete konkurs, duke bere per vete trajneren Lena me "Somewhere Over The Rainbow". Aulona arriti te klasifikohej ne pese finalistet me te mire, por megjithate tregon se ne te ardhmen deshiron te behet doktorreshe. Kenga e saj e preferuar eshte "Call Me Maybe", grupi i preferuar Monrose, ndersa kengetare te preferuar ka Rihanna dhe Miley Cyrus.Nje femije i zgjuar dhe me nota te mira ne shkolle, Aulona ka lende te preferuar gjuhen dhe matekatiken, ndersa per kengen thote se ka kenduar tere jeten dhe se gjithmone ka enderruar te kendoje ne nje skene te madhe. Ajjjjjjjj! Sa femi i lezetshem. Ka kenduar tere jeten hahahahaha! Po me duket vetja 100 vjec lol. E aq jam ndoshta HA! Me nje ze dhe pergatitje te tille, ndjeke Aulona vazhdon te ndjeke muziken, eshte e sigurt qe do kete sukses. Me poshte po ju sjellim nje interpretim te sajin ne The Voice Kids - Germany, por duke qene se gjermani i dreqit lol e ka blloku videon keni mundesi te degjoni vetem zerin. Nderko, ketu po ju sjellim dhe disa foto te Aulones nga konkursi. Suksese ne te ardhmen vogelushe!No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.