Header Ads

Rita Ora do kendoj ne naten e Oscar pasi nominohet per "Grateful"


Ajjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj! Kur publikuam kengen e re te Rita Ores "Grateful", kolone zanore e filmit "Beyond The Lights " ne ju treguam se kishte shume mundesi qe Rita te merrte pjese ne ceremonine e Oscar. Kush do ta kishte menduar qe jo vetem kaq, por ajo dhe do te nominohej ne kategorine e "Kenges me te mire origjinale"!!! Kenga e kompozuar nga Diane Warren , do ti jape mundesine Rita Ores te ngjitet ne skenen e Oscar, per ta performuar per here te pare ne nje skene te rendesishme, duke u bere keshtu dhe shqiptarja e pare qe interpreton ne kete skene. Teksa, per shume, mund te mos duket ndonje gje e madhe, kuptoni qe nje nominim te tille per Oren e cila nuk ka publikuar asnje album ne Amerike eshte...i jashtezakonshem! Duket se "koket e medha" kane plane te medhaja per kengetaren, e cila sic e parashikoi vete Warren ne intervisten e saj per Billboard "...kjo mund te jete kenga percaktuese e karrieres se Rites..."

A mund te fitoj?

Pavarsisht se filmi pati vlersime shume te mira, suksesi i tij ne kinema ishte i dobet, ndaj dhe nominimi i kesaj kenge ishte nje surprize, por nga vlersimet e deritanishme pas publikimit te kandidateve, "Grateful" shihet dhe si pretendente.Ne degjuam kenget dhe:

Everything is Awesome - Lego Movie - Nuk e besojme sesi  e kane nominuar
Glory - Selma - Kenge e bukur, por Common e prish. John Legend dhe ai nuk kombinojne.
I'm Not Gonna Miss You - Glen Campbell: I'll Be Me -  Kjo eshte nje kenge e bukur, prekese e ndoshta pretendentja kryesore.
Lost Stars- Begin Again - Zor te kuptosh se eshte Adam Levine ai qe kendon ne kete kenge, nje ndryshim total. Kenga eshte e kendshme, ka nje tekst te bukur, e kendshme.

Ne lajme  te tjera ne lidhje me Osar. Kosova nuk arriti te kualifikohet ne seleksionimin final per kategorine e "Filmit te huaj me te mire".

No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.