Header Ads

10 Videokenget me te mira te 2016 sipas Albaniac
Cdo fund dhjetori ne perzgjedhim dhjete videokenget me te preferuara te Albaniac pergjate vitit. Nga nje numer i madh videosh ne arritem te seleksiononim fillimisht 30 (keni dhe listen me poshte te shoqeruara me numrin e rrumbullakosur te klikimeve ne YouTube) nga te cilat perzgjodhem dhjete me te mirat sipas vlersimit tone ketu ne Albaniac. 

Cfare patem parasysh ne seleksionim? Se pari kenga duhet te jete e bukur lol, pastaj...e realizuar mire, me nje video interesante, te kete nje tekst terheqes, te jete e kapshme, origjinale, me stil, artistike etj etj...Sinqerisht? Llogaritja eshte shume e thjeshte. Ashtu si cdo vit, nese nje kenge i qendron kujteses sone deri ne fundvit dhe listes sone te kengeve me te luajtura ne iTunes, shtuar dhe elementet e permendur me larte, ajo perfundon ne listen tone perfundimtare. Tatattatattaatatatata - Ja ku i keni 10 kenget me te mira: 

Bruno - Ajo - 1 milion
2Po2 dhe Flori - Gone Girl - 9 milion 
Era Istrefi - Bon Bon 
Etnon dhe Genta Ismajli - Shake - 32 milion 
Buta - Z.Ndjenja - 400.000 
Alban Ramosaj - A me do - 1 milion 
Ronela Hajati - Marre - 5 milion
Dhurata Dora - Numrin e ri - 19 milion
Dren Abazi - Lamtumire - 100.000 
Flori Mumajesi dhe Ledri Vula - Beautiful - 20 milion
Kaos - Van Dami - 1 milion
Elvana Gjata - Njesoj - 8 milion 
Enca dhe Noizy - Bow Down - 52 milion 
Janex dhe dabo - Wannabe - 14.000
Mc Kresha - Era - 10 milion 
Ghetto Easy dhe Majk - Ajo - 34 milion
Lumi B - Aha aha - 1 milion
Alberie Hadergjonaj - Sa here m’ke dasht - 700.000
Alban Skenderaj - Stoli i trendafilave - 1 milion 
Nrg Band - Mos ma le fajin - 1 milion 
Capital T - 100 
Butrint Imeri - Vec per mu - 2 milion 
Rezarta Shkurta  - Gjysma ime - 500.000 
Mozzik - Cocaina - 28 milion 
Olta Boka - Rri dhe pak - 800.000
Eranda Libohova - Pa mua - 100.000
Renis Gjoka - Po tani - 69.000
Nora Istrefi - Sa t’kom dasht - 17 milion 
Dafina Zeqiri dhe Kaos - Na - 10 milion 
Yll Limani - Pritem se po vij - 700.000

Kjo ishte lista me 30 kenget perfundimtare, por cilat jane 10 me te mirat...pak publicitet dhe rikthehemi ketu. Hahhahahahhahahaaha! Ja mbaroi dhe publiciteti. Gati? 


10- Alban Ramosaj  - A me do 


9- Elvana Gjata - Njesoj 


8- MC Kresha - Era 


7- Capital T - 100


6- Enca dhe Noizy - Bow Down 


5- Dhurata Dora - Numrin e ri 4- 2Po2 dhe Flori - Gone Girl 


3- Era Istrefi - Bonbon 2- Lumi B - Aha aha


1- Bruno - Ajo No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.