Header Ads

Djemte e "EnterMedia" flasin per Albaniac

Muzika shqiptare gjithmone ka pasur kenge dhe kengetare te mrekullueshem, ajo cka i ka munguar ka qene nje prezantim i sakte perballe publikut. E kam thene dhe me pare qe videoklipet jane investimi me i mire qe nje kengetar mund te bej ne karrieren e tij dhe nese deri disa vite me pare videoklipet ne vend i ngjasonin karaokeve japoneze, tani fale disa kompanive vendase cdo kengetar me pak shpenzime mund te kete nje videoklip po aq cilesor sa dhe shume artiste te tjere ne Evrope. Entermedia eshte nje nga keto kompani te cilat me punen shume cilesore dhe koston e ulet te prodhimit ka bere qe shqiptaret te mos largohen pertej kufijve per te mbaruar punet e tyre, duke kursyer keshtu shpenzime te panevojshme dhe kohe. Ne biseduam per pak caste me Granitin dhe Leutrimin rreth aktivitetit te tyre dhe mendojme se te gjithe ata qe bejne pjese apo deshirojne ti futen biznesit muzikor do ta kene mese te dobishme leximin e kesaj interviste.

Per te lexuar intervisten e plote shkoni tek www.RevistaAlbaniac.com ose klikoni KETU

No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.