Header Ads

Modeli shqiptar Adnan Gjinaj + Foto


Adnan Gjinaj (Djinovic) është një shqiptar nga Mali i Zi me banim në Francë, i cili momentalisht është gjithashtu dhe një prej modelëve më të rinj dhe më të kërkuar në botën e modës. Brenda dy vitesh ai ka sfiluar për emrat më të mëdhenj në këtë industri si Lanvin,YSL,Burberry,Cerruti,DKNY,Kenzo,Moschino,Prada,Marc Jacobs etj, teksa ka pozuar dhe pwr revistat e njohura Vogue,(Japoni) Bazar (Kinë),GQ(Itali),Dazed and Confused (Angli),Hero (Angli)etj. Momentalisht i menaxhuar nga agjensitë më të mira në botë si Ford,Wilhemina,Scoop dhe FM, Adnani nuk harron që në foto shpesh herë të shpalos me krenari shenjën e shqiponjës dy krenare.


1 comment:

  1. Adnani adhuron edhe muziken,ai madje edhe kendon.Ne repertorin e tije dominon kenga shkodrane por edhe ajo folklorike me çifteli.Nje djale i mbare,modest dhe shum i dashur.Te behet zemra mal kure sheh nipin e Hamz Gjinajt nje atdhetari te flakte nga Kraja e Tivarit qe si harron rrenjet e te pareve.Nuk me mbetet asgje tjeter veç ta pergezoi dhe pershendes ket djalosh te mrekullueshem qe po nderon veten dhe kombin.Suksese.

    ReplyDelete

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.