Header Ads

Etnon publikon albumin -7 Chapters- Degjo ketu

Etnon ka publikuar keto dite albumin e tyre te ri me te cilin shenojne serisht!Titullohet "7 Chapters" ne te cilin kane bashkepunuar me disa prej kengetareve dhe rrepereve me te njohur ne vend si Stine,Big Basta,Lyrical Son,Dafina Rexhepi,Noizy,Singullar,Presioni,Dj Blunt,Vig Poppa,Real 1,NRG Bend. Kenget e ketij albumi tashme mund ti degjoni te gjitha ne YouTube ne kanalin e "Black Fish Ent." Ne pergjithesi eshte nje album i mire. Duket qarte qe ritmet jane pak te vjetra e duhen "update" por dhe me kaq Etnon ja del mban dhe "7 Chapters" nuk do largohet pa hite, shpesh here fale teksteve shume te mira. "T'fala nga Prishtina","Shume Vone","Chronicle" dhe "She Is Hot" jane kenget tona me te preferuara nga ky album.

Ne daten 9 korrik ne Prishtine,Etnon do te mbajne dhe festen e promovimit te albumit tek "Platon". Do kishim shkuar,por nuk na kishin bo ftese keshtu qe po shkojme tek cepi ene po ja plasim te qarit lol. Nejse, informuesit tane do jene atje.Kaq shume rrepere ne te njejtin vend...nje gje do ndodhe. Ja fusim kot dhe ne. Mjafton Noizy aty lol


No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.