Header Ads

Kenga Magjike - Java e pare -Shikoni Videot dhe vlersimet

Ka filluar konkurimi per festivalin Kenga Magjike dhe me poshte po ju sjellim videot e konkuruesve te pare.
Kjo kenge eshte shume e bukur...nese do ishim ne 1998,por jemi ne 2012 dhe nuk funksionon.Xhesika qenka bere e mire,po perse qenkan kombinuar keta te dy sikur do luajne shah lol. Kenga nuk me pelqen dhe pse te dy kane zera shume te mire.Kjo duhet te ndjek karrieren muzikore te Pink, Kelly Clarkson, Ashlee Simpson keto qe po ben jane humbje kohe.Me fal ketij nuk i thoshte dot dikush qe ato pantallonat jane te tejdukshme? Kenga eshte ok por sa kenge te tilla bejne cdo vere? Ne shqiperi,me shume se ne Spanje.


 Nuk kuptoj...


Ze i bukur,kenga fillon mire,po sterrgjatet aq shume saqe tre minuta te duken 30.Andos vjen me nje prezantim i cili duket perfekt,por a do te jete hit? Ncuq! Shumica e kengeve rrok ne Shqiperi kane te njejtin problem - ju mungon nje refren i kapshem,nje refren i cili ti ngulet ne mendje njerezve e qe ta kendojne/kerkojne kete kenge me shpesh.Si perfundim duket thejsht nje kenge e gjate me kitare e vokal perfekt.Kaq.


Adhurimi solli kengen me te mire te javes se pare.Kenge e cila nuk tingellon e huaj,nuk tingullon e degjuar dhe serisht eshte shume bashkohore.Eshte vertete shume kenge e mire.Persa i perket prezantimit,une e kuptoj qe ai mundohet te sjelle pak nga skena hip e Londres/Nju Jorkut me veshjen e levizjet,por fatkeqesisht publiku i Kenges Magjike i perket nje tregu tjeter dhe do e komentoj sikur nuk di te kercej. Drogaxhi re drogaxhi ja shihe si kercen hahahhahahahhahahah


No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.