Header Ads

Kenga Magjike - Java e peste - Videot/Vlersimet

Nje shpjegim te vogel ketu,perpara se te kalojme ne pershtypjet tona per kenget e javes se peste. Keto verejtje/keshilla qe ne japim ketu jane thjeshte mendimet tona e jo urdhra kryeministrie per konkurentet apo shoqeruesit e tyre, ndaj merrini me nje aspirine e mos u stresoni se na hutuat.Po ashtu si dhe Jovani, ne jemi thjesht miq qe ju duam te miren,e miku ti thote dhe te mirat e te keqiat qe ne te ardhmen nese pyesni veten se perse nuk dolet ne finale, ndoshta mund te ju hyjne ne pune dhe keto mendimet tona.Nese jo...hajt se falas i keni nuk eshte se harxhuat gje. E sa per ata qe e mbajne hunden shume lart e po mendojne se jane me te mire nga sa ne i paraqesim, ju themi se aty i kane iTunes le ti hedhin kenget e tyre e te shohin se sa ja blejne.E kshu!


Hersi - Animon

Kjo kenge me pelqeu dhe pse eshte shume kenge e degjuar,psh fillimin e ka pak si kenga e Ingrid Gjonit "My Heart Is Crying" e pjesen tjeter si cdo kenge verore, gjithsesi kenduar shume mire nga Hersi dhe ndoshta nje prej me te mirave te prezantuara ne kete edicion. Vete Hersi me kujton pak Anjeza Shahinin dhe interpretimi i saj vokal eshte pike per pike e shume i paster.Levels - Ajo don mu ni nalt

Refreni eshte i kendshem, por pas minutes se pare behet bajat nga perseritjet e shumta.Skillza nuk jane.


Rezarta Shkurta - Me fal

Kenge e lezetshme, por qe nuk sjell asgje te re,pervec tekstit qe me pelqen. Ka tendencen per tu bere hit pas shume degjimesh, sepse ka nje formate te tille. Nderkohe me pelqeu stili ne veshje.Me e mira deri tani.Met - Lerme te te dua

Meti ka nevoje per me teper pune me kontrollin e zerit, ndersa kenga me kujton cdo kenge italiane pop/balade te 20 viteve te fundit.

 

A.D.A - Edhe nje nate

Nese Vedat Ademi dhe Alban Skenderaj do benin nje femi bashke ai do ishte Amarildo. E meritojne te dalin ne finale sepse kane nje kenge pop-rock perfekte!Big Basta dhe Enca - All That

Se pari...ajo kapelja ashtu mbrapsh, nje JO shume e madhe, se dyti Enca s'kercen mire e se treti pavarsisht se te DY rrepojne shume mire, kenga eshte rremuje. Ritmi i forte, te dy ne refren te dy ne rrepim...nuk funksionon. Do kish qene me mire sikur te perzjenin pjeset e rrepit bashke qe prej fillimit dhe refreni te ishte vec pasues.Nejse,me pelqen fakti qe me ne fund po del nje rrepiste ne skene e cila faktikisht duket se ja del mbane. 
Greta Koci - Me sheh nga lart

Eni e ka shkruar kete tekst? Oh WOW! Me pelqeu mua dhe kenga dhe teksti.Ndoshta ne refren zeri duhet te ishte pak me i fuqishem, por gjithsesi bukur. Kenga me e mire e Gretes ne keto vitet e fundit. E njejta shkon dhe per modelin e flokeve.Mos e ndrysho!No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.