Header Ads

Melinda Ademi kendon ne teatrin "Apollo" - Shiko Videon

Nuk di nese e kam publikuar kete lajm me pare,por rastesisht mu rishfaq kjo video dhe vendosa ta postoja. "Nata Amatore" eshte nje prodhim shume i njohur ne skenen muzikore amerikane, nje konkurs i cili vazhdon prej dekadash e nga ku kane dale emra te njohur si Ella Fitzgerald, Diana Ross,Stevie Wonder,Aretha Franklin,Marvin Gaye,Billie Holiday,James Brown,Mariah Carey e shume e shume te tjere. Kengetare te rinj marrin pjese ne "Naten Amatore" per tu vlersuar nga duartrokitjet e publikut per te fituar tre cmime. Melinda Ademi ka arritur te marre vendin e trete, cka eshte per tu vlersuar duke pasur parasysh qe publiku eshte me se tepermi i perbere nga zezake e spanjolle, e per nje te bardh te kendoj aty eshte si per nje zezak te kendoj ne Festivalin Folklorik te Gjirokastres. Une e kam pas ndjekur kete program ne BET e nese me kete interpretim shume te mire Melinda ka marr vendin e trete,ben mire qe vendi i pare te kete qene Whitney Houston se vallaj me mire s'behet lol. Persa i perket Melindes, ajo zerin e ka, qe do te thote se per te care me tej i duhet nje ndryshim ne pamje. Nuk eshte me 14 vjec, kacurrelat via, fustanet serioze via, i duhet te krijoj nje imazh cool, e terheqes qe te vecohet nga te tjerat, perndryshe...cdo nate eshte Amateur Night tek Apollo.


No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.