Header Ads

Rita Ora "Ambasadore nderi" e Kosoves?


Presidentja e Kosoves Atifete Jahjaga ka vendosur ti japi kengetares Rita Ora titullin "Ambasadore Nderi" e Kosoves. Teksa Riten e kam ndjekur dhe mbeshtetur qe prej fillimit, kesaj here jam kundra nje titulli te tille dhe mendoj se zonja presidente eshte ftohur pa ardh dimri akoma. Pse ca u be ketu hitparejdi i lagjes? Si jepen keto tituj lart e poshte pa pike problemi? Ok, ajo ka arritur sukses ne muzike etj etj, po prit te mbushet viti dreqi ta haj! Mos me keqkuptoni, po ka artiste shqiptare qe kane tere jeten qe punojne, e tere jeten qe ndikojne ne vlersimin pozitiv te artit e kultures shqiptare e as nuk perfillen nga autoritetet tona, besoj se duhet te kete nje rradhe me te gjate perpara se te dali emri i Rites ne tryezen e presidentes, pa per mua dhe Shkendijes jepjani titullin se dhe ajo ka bere video ne Amerike pfff
No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.