Header Ads

Inva Mula publikon neser albumin "Per ty atdhe"


Neser ne ambientet e hotelit Sheraton dhe me ndihmen e fondacionit "Hi Classic", Inva Mula vjen ne Tirane per te promovuar albumin e ri "Per ty atdhe" i cili eshte nje permbledhje prej 12 kengesh patriotike midis te cilave dhe himni kombetar shqiptar. Keto kenge vijne te perpunuara nga Genc Tukici,i cili do te shoqeroj Inva Mulen ne naten promovuese te albumit. Kjo eshte dhurata e Inves per 100 vjetorin e pavaresise se Shqiperise nga Turqia, nje dhurate e cila jo rastesisht mban per titull ate te nje prej kengeve me te njohura shqiptare "Per ty atdhe", e cila eshte kompozuar nga babai i saj Avni Mula.

No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.