Header Ads

Yllka Kuqi - Vendit tim - Shiko videon Ketu!

Nje videokenge shume cilesore nga Yllka Kuqi, "Vendit tim" eshte nje dedikim nga ana e kengetares per 100 vjetorin e pavaresise se Shqiperise nga Turqia. Teksti eshte shume i bukur po ashtu si dhe interpretimi i Yllkes. Videoja, gjithashtu dhe pse e thjeshte e kryen funksionin e duhur SEPSE i sjell publikut dicka te njohur,dicka te tijen, pa egzagjerime e lajle-lule. Per te permendur eshte dhe fustani i saj frymezuar ma do mendja nga flamuri, e doja te shtoja se ndryshe nga debilliqet qe kemi pare me kile kete muaj, ky dizenjim eshte per tu vlersuar.Me pelqen shume jeleku. Ah, dhe dicka! Sa floke te dendura dhe te bukura vajzat shqiptare mer' ti. Shume me ben pershtypje. Ndoshta perdorin shtesa, po dhe ketu i perdorin, por s'ju duken kaq bukur....imagjino tu vecu floket e Yllkes ne video lol aq me ka bere pershtypje. Ej, se nuk me rrihet pa e thene dhe pse s'ka lidhje me kengen. Isha tek dyqani i Apple para nje jave dhe dy ruse duke kaluar me hunden me lart se Elizabeta (nona pra), kur i shoh nga mbrapa njeres tu i rene shtesa e flokeve. Thashe ti them nji here, po jo se ishte shume gallate.Ene kshu...No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.