Header Ads

Bleona merzitet me Rita Oren? Kush e tha kete?

 

OK! Me nisen nje lajm te cuditshem ku thuhej se Bleona kishte per te darkuar me Rita Oren gjate vizites se kesaj te fundit ne Tirane, por nuk darkuan,sepse Bleona e refuzoi Riten, biles ato te dyja nuk kane komunikuar as pas koncertit ku kane kenduar NJERA PAS TJETRES.

U cuditet dhe juve? Normale,sepse njerzit qe ishin ne shesh s'mbajne mend te kete kenduar njeri pas Rita Ores pervec fishekzjarreve e para saj kendoi Argjentina.Pra kushdo qe e ka shkruar kete njera pas tjetres  ja ka futur kot me si koti. Shpjegohet diku se performancen e Bleones nuk e ka dhene televizori. Mire mi po robt ne shesh apo ju prish vala dhe atyre. Po kaq nuk i shkoi mendja qe nese Bleona do kish qene aty do e kish vendos ndonje foto? E nese Bleona e njeh kaq shume Oren, si nuk ja kemi nji foto bashke? Me tej...Bleona refuzoi Riten? Po qe Rita as nuk e njeh Bleonen fare! Mund te jene takuar Hello Hi Bye po aq sa te ulet te haj dreke? Po qe hic fare! Po e them kete, se dhe disa persona te tjere kane publiku foto me Riten e shkruajne sikur e kane moter nga babai. Po ikni e beni muzike si s'pertoni flisni e beni kesi budalliqesh. Une nuk kam dashur te ofendoj kend dhe i kam anashkaluar shpesh here disa debilliqe qe lexoj poshte e larte, ama Riten e kam qejf e vec atje mos u grricni. Pale ato komentet jo ishte jo s'ishte, jo si kendonte jo ...SERIOZISHT! Brenda 2 diteve dhe per kete vej doren ne zjarr vete se kam qene prezent, kjo femer ka kenduar ne dy koncerte dhe ne 2 prezantime private, plus ka dhene intervista per shtyp radio e tv ne dy shtete te ndryshme te Amerikes dhe ka qene ne forme super e ju do na tregoni si kendon? Pastaj per stil e per pamje, pervec faktit qe nuk eshte miss (se ju ne Shqiperi jeni te gjithe misse kupto) eshte tentative per tu distancuar nga te tjeret e per te krijuar nje imazh te sajin ne skenen muzikore boterore.Stili i saj eshte hip dhe e gjen kudo midis te rinjve dhe artistve ne Amerike,Angli,Japoni etj etj. Mire qe nuk lexoni po Google dreqin ta haj! Pastaj...kur njeriu merr mundimin te kritikoj,te pakten ti vej profilit apo vetes se vet nje foto per te qene se na habitet. Tani, qe ta mbyllim lajmin aty ku e nisem me Bleonen...po pse Bleona ne Shqiperi qenka?

No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.