Header Ads

Elvana Gjata publikon - Fake - Shiko Videon


Elvana Gjata ka prezantuar kete jave videokengen e saj te re e cila titullohet "Fake". Nje miksim dubstep,hip-hop, r'n'b qe rralle e hasim ne muziken shqiptare e qe neve na pelqeu SHUME! Aq shume na pelqeu, saqe kur vume nje fare reagimi negativ ne postime te ndryshme qofte te degjuesve, qofte te gazetareve krruajtem koken dhe thame "Eh?" Jo vetem qe kjo eshte nje prej kengeve me te mira te Elvanes, por dhe nje prej te paktave shqip qe nese do publikohej ne tregun nderkombetar do kishte sukses te padiskutueshem. Minus ritmeve dubstep, sikur kjo kenge te lihej vetem ne versionin hip-hop do bente namin ne SH.B.A! Minuta 1:27 ? AJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ! BOMBE! Are u kiddin me?!!! Degjojeni me basin ne max brrrrr Fiksim!

Ne lidhje me videon. Nuk guxon robi me ve trekendsh se u be iluminati. Po ikni se late nam. Po luanin nuk e pate? Ja do kete marre nenshtetesine afrikane hahahhahaa. Eme, a e keni pare "Lion King"? Simbol i Afrikes, ndaj keshtu i bie. Disa te tjere thane qe ka kopjuar Riten se i ka syzet si te Rites. Deri dje thoshit se Rita kopjonte Rijonen, tani po kopjojne Riten. Po keto jane ne mode mer' vlla. Ja i ka pare i kane pelqyer i ka vene. Nuk eshte se veshi fustan me atlete si Rita apo u be bjonde me buzkuq flake. Nje pale syze vuri, c'lidhje ka. Pastaj sa here nderrohen brenda dites Rita e Rijona, s'te bie rradha me vesh gje se prape e kopjume i bie. Po nderrohen ato vellai se ndryshe nga kengetaret tona jua falin rrobat nuk i blejne vete, se po te blinin dhe ato ene e shihnit.Mua psh videoja dhe veshja me duken shume K-Pop si stil.U zgjata pak se me pelqeu shume kjo kenge e jo se eshte Elvana po dhe Gjyste Vulaj ta kishte kenduar prape do me pelqente. Ah! Se desh harrova. Kush ishte ankuar per anglishten? A mi mooooo seriozisht juve? Amon si merrni mundimin gjykoni kur vec ato statuset ne anglisht i keni gallate tjeter shkruani komplet tjeter ka kuptim lene me me gjyku te folurin. Jo po ishit ankuar se fliste dhe si prej Kosove. Po Lyrical Son e kishte bere tekstin si do fliste si prej korce? Kur te kendoj serenate do e bej dhe korcaren. Ika se u bera si PR i Elvanes lol, por me acarojne kur flasin bosh, se te kishte qene ndonje kenge koti hajde me gjej rastin dhe bjeri, por kenga yll aty pffff Excuse you miss! Elvana mos u ndal. I'm fuckin loving this!

3 comments:

  1. Aman Albaniac nje here behu objektiv kur flasim per Rihannen...m`fal,Elvanen! Copy paste e Dafina Zeqirit qe nga zeri i "trashur" dhe ato fjalët anglisht me një LL serbe ne vend të L, deri tek buzet e fryra dhe vallezimi IDENTIK nga klipi "Po m`pelqen"...Se PR-at e Elvanes verte lan nam.

    ReplyDelete
  2. Nese do te besh ironi ne rregull, por te pakten mos perdor stilin tim te te shkruarit. Une boll kam shpjeguar me siper, pastaj preferencat muzikore variojne sipas personit por akuzimet jane gje tjeter. Dafina ska lidhje fare me Elvanen, por hic fare e nuk di se cfare te perbashket sheh midis dy klipeve apo kercimeve pervec atij djalit te shendosh qe eshte aktor apo e kishe fjalen per kryqezimin e duarve? I paskan dale te drejtat e autorit dhe kryqezimit te duarve tani? Sa per anglisht me LL serbe nuk di se s'kam qene ne Serbi e as nuk degjoj shikoj ndonje gje serbe.Sa per PR ne kemi bere PR te gjithe atyre artisteve qe e kane merituar perfshire ketu edhe Dafines, biles shume me heret se te behej e njohur.Besoj kaq mjafton

    ReplyDelete
  3. minus ritmeve dubstep ???????? kta skan dit me bo dropbass t'mir se dubstepi i ndreq krejt muzikat :@ :S

    ReplyDelete

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.