Header Ads

Perse nuk shkruhet ne SHQIP vendbanimi i Nene Terezes?


Me falni, po keto idiotesira jo vetem qe nuk i kuptoj sesi lejohen por dhe me acarojne pa mase! Jo per tu treguar si patriot i superrr zjarrte, por nuk i beri pershtypje ndonje shqiptari andej nga Shkupi kur u vendos kjo pllake? Po kur i kalojne prane perdite a nuk ju ben pershtypje? A nuk kishte vend te shkruhej dhe ne shqip? A nuk kishte fonde? E cfare eshte ai emer i shkruar sllavisht me DZ? Qe kur ne anglisht ndryshoheshkan emrat dhe shkruheshka GJ si DZ? Pastaj kush eshte Gondza? Pyes sepse emri i plote eshte Anjeze (Agnes) Gonxhe Bojaxhiu! Nderkohe me poshte ky emer shnderrohet ne Gondja Bojadjiu. Jo po pershesh me kos! WTF o njerez! Turp!1 comment:

  1. :( shtet m...... na kane bere me ul koken

    ReplyDelete

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.