Header Ads

Lexo Revisten Albaniac Maj/Qershor 2013


Lexo Revisten Albaniac Maj/Qershor 2013. Leviz faqet per ta lexuar ketu drejtperdrejte.Kliko ne Download per ta shkarkuar ne kompjuterin tend (lexoje me Adobe Reader) ose kliko ne kutine poshte ne cepin e djathte per ta pare ne ekran te plote. Lexim te kendshem!

2 comments:

 1. Pershendetje Elbino,
  shume eksperimente me layout! Pashe jashtzakonisht shume gabime ne typography, ngjyrat, deri edhe justification. Shume fonts gjithashtu.

  Do ishte mire sikur te punesoje nje print designer, nuk behen te gjitha vete.
  Gjithsesi suksese te metejshme

  ReplyDelete
 2. Pershendetje!

  Faleminderi per verejtjet, por ishte numri i pare dhe si te thuash nje testim per te pare dhe gjetur nje fare identiteti. Gabimet tipografike jane lene pa u korrigjuar per te mos ndodhur ajo qe ndodh ne vendlindje me revista si psh Kosovarja, e te printojne komplet revisten apo pjese pa leje. Sic e shikon ne po e publikojme falas, thjesht me deshiren per te sjelle nje reviste elektronike tek shqiptaret ne mbare boten qe nuk kane mundesine te lexojne dicka te plote shqip dhe ne Albaniac mund te lexosh me shume intervista se ne revistat qe publikohen ne Shqiperi e Kosove e me personazhe aktuale e te njohur ne mbare popullaten. Dua te them, mos na i vini re he per he gabimet por perqendrohuni tek ideja qe po sjellim :) Nuk po justifikohem, sepse ke te drejte ne ato qe thua, por besoj me kupton ku dua te dal. Vazhdo te na lexosh dhe besoj se ne te ardhmen me pak do te zhgenjejme :))

  ReplyDelete

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.