Header Ads

KAOS prezanton albumin X


KAOS kane publikuar albumin e ri "X" kenget e te cilit po i prezantojne te plota nga nje perdite ne kanalin e tyre zyrtar ne YouTube. Pas bashkepunimeve te shumta koheve te fundit, ky album eshte ndoshta dhe projekti me i madh realizuar ndonjehere nga grupi, te cilet paraqesin nje pune madhore prej 18 kengesh disa prej tyre hite te publikuara me pare si  "I Like It","Le t'kallen", "Ngoje zemren tem" etj. Ne pergjithesi "X" eshte nje album i mire duke anuar here nga old school hip-hop e here duke sjelle ritme te momentit. Nderkohe qe tekstet kryesisht i pershtaten realitetit vendas me nje ton humori qe karakterizon KAOS ne pergjithesi, por ka momente si pershembull ne "Ngoje zemren" - /M'fal none m'fale babe/E di qe nuk jom bo/ Qysh ju keni dasht/ - ku rreperat thyejne cdo fasade dhe hapin shpirtin perpara degjuesit.  Nder kenget e reja bashkepunimet "Sa Nice" me P.I.n.T dhe "Faleminderit" me 2Po2 jane te destinuara te behen hit, nderkohe qe ne do veconim dhe "Qa ka qa s'ka", "Mo me neve" ndersa kenga jone me e preferuar nga ky album eshte "Qysh je". Per te degjuar kenget e plota KLIKONI KETU ndersa per te blere albumin vizitoni iTunes. 

No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.