Header Ads

JMSN publikon albumin "Pllajë"


JMSN ka publikuar albumin e ri  te cilin e ka titulluar dhe shqip "Pllajë". Ne kete album gjenden gjithsej dhjete kenge te cilat i perkasin rrymave Alternative, R&B dhe Soul. Nese jeni fan i JMSN dhe njiheni me muziken e tij, "Pllaje" do te jete nje tjeter album qe nuk do ta ndani prej veshit, ndersa per degjuesit e tjere; JMSN eshte nje nder kompozuesit me origjinale ne Amerike per momentin  i cili ka zgjedhur te bej muziken sipasas kushteve te tija dhe ka nje baze fansash disi me seleksionuese, qe dua te them nuk eshte muzike per te gjithe, ndaj dhe mund te cuditeni me superlativat qe ne i bejme dhe pse shume te merituara. Me pak fjale ose e kuptoni muziken e tij ose jo. Nese e kuptoni/ndjeni do bini ne dashuri, perkundrazi do zhgenjeheni. 

Per te blere albumin ne iTunes KLIKO KETU 
Per te degjuar kenget e plota ne Soundcloud KLIKO KETU


Persa i perket kengeve "Walk Away", "Wasted Love" dhe "Thing U Miss" jane te preferuarat tona. Nderkohe na vjen jashtezakoniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiisht keq qe JMSN e ka lene kengen "Pllajë" me vetem 1:45min, e kenga mbaron ne momentin kur fillon te marri forme dhe duket qarte qe do ishte me e mira e ketij albumi. Shpresoj shume qe gjate vitit te ardhshem te prezantoj dhe versionin e plote, sepse nuk i lejohet! COMMOOOON! :P 

Persa i perket teksteve, JMSN ka gjithmone tekste te arrira. Ketu po shkepusim disa vargje prej kengeve te ketij albumi:

Thing U Miss

You wanted me
But, I don't think that there's such a thing
Well, I can be
Whatever you want me to be

And I don't love you no
But,you and I can make believe
Pretending's hard
But, giving up is easy

Fool

Finally alone with all my thoughts
It's funny when you can hear yourself talk, out loud
You thought you had a lot more to say
But, it turns out it's not different today
And you knew it all along


Love Myself

See, I don't love myself
So, how can I expect somebody else to do the things that I ...
That I can't do myself
So,I won't hurt nobody else anymore

Walk Away

Said, I don't know what I'm waiting for
But, I can't walk away

No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.