Header Ads

Ermal Meta dhe Patty Pravo - Non mi interessa


Ermal Meta eshte nje shqiptar me banim ne Itali i cili me grupin "La Fame di Camilla" ne 2010 konkuroi suksesshem ne "Sanremo" me kengen "Buio e luce". Me origjine nga Fieri ai qe ne moshen 13 vjecare jeton ne vendin fqinj ku ka krijuar nje sukses te konsiderueshem ne boten e muzikes italiane si kompozitor dhe si kengetar. Qe prej marsit 2013 grupi eshte ndare pas publikimit te tre albumeve dhe nje EP, e tashme Ermali vazhdon karrieren si solist. Gjate veres qe shkoi  (12 korrik) ai publikoi kengen "Non mi interessa" me te madhen Patty Pravo te cilen ne po e publikojme ketu sot per juve. Nderkohe si kompozitor Ermali ka bashkepunuar me "Zero Assoluto" ne kengen e tyre te re "All'improvviso" videoklipi i te ciles eshte publikuar mbipardje.


1 comment:

  1. This is great! Kam lexuar qe Ermali ka bashkpunuar edhe me Marco Mengoni tek albumi i tij te fundit dhe isha kurioze te dija me shume per te. Thanks for posting this!!

    ReplyDelete

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.