Header Ads

G4SHI bashkepunon me DJ Snake, shiko videon e RUN ketu!


Te gjithe ata qe degjojne kenget apo shikojne videot e G4SHI, gjeja e pare qe pyesin eshte: "Perse nuk eshte bere akoma i famshem?" Gjate evolimit te tij muzikor, kenget sa vijne e behen me te mira, tekstet me te goditura e videot akoma me cool e me te vecanta nga pjesa tjeter e artisteve ne treg, atehere? Degjoni tekstin e "RUN" e pak a shume do gjeni pergjigjien e kesaj pyetje, kenge per te cilen G4SHI tregon se nepermjet saj donte te sillte nje paralajmerim sesi fama mund te "vrasi" artistin.  Ne biznesin muzikor amerikan, rruga me e shkurter drejt suksesit eshte te veprosh apo ti dorezohesh keshillave te shtepive diskografike, gje qe influencon ne karriren dhe krijimtarine tende muzikore dhe shpesh here te distancon nga vetja. Rruga me e gjate eshte te arrish gjithcka ne kushtet e tua, duke i qendruar besnik vetes, fansave dhe krijimtarise tende. Duket se G4SHI ka zgjedhur te dyten, e pavarsisht se me e veshtire, nese i hedh nje sy karrieres se tij nga viti ne vit, mund te vesh re qe ka vetem ngjitje. Momentalisht ne L.A, ai eshte duke bashkepunuar me skuadren muzikore te Drake, ka ne plan te publikoj nje EP dhe do publikoj nje kenge me DJ Snake (Lean On, Get Low, Turn Down for What). Kenga titullohet "Oh Me Oh My" dhe ishte Dj Snake ai i cili i kerkoi G4SHI_t kengen per bashkepunim, e cila shpresojme te kthehet ne nje hit nderkombetar. Duam te themi...G4SHI + Dj Snake? S'ka si te ndodhi ndryshe! 

Ps. Fiksim videoja

No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.