Header Ads

Stanaj debuton ne #5 te iTunes me EP "The Preview" - Degjoje ketu!


Ashtu sic e thote dhe vete titulli "The Preview" eshte nje mini album nga Stanaj i cili permban kater kenge. Ai u hodh kete jave ne iTunes per te paraqitur perpara publikut nje ide se cfare do te presim nga Stanaj ne te ardhmen. Nese gjithcka vazhdon me kete ritem, rezultatet do jene te mrekullueshme. Here pas here, Stanaj ka postuar ne rrjetet shoqerore, foto e video nga regjistrimet ne studio, biles dhe listen me rreth 100 kenge te perfunduara duke treguar se mezi priste qe ti publikonte. Me ne fund kjo deshire ju be realitet me publikimin e "The Preview" i cili ne nje menyre te jashtezakonshme arriti ti surprizonte te gjithe kur u shfaq ne Top10 te iTunes duke u pozicionuar ne vendin e 5. Kjo tregon se tashme Stanaj e ka siguruar bazen e fansave te tij dhe eshte gati per nje album te plote dhe gjithe paketen shoqeruese (singel, video, turne etj). "The Preview" i cili u prezantua ne publik nga revista e njohur Complex, shenon zyrtarisht lancimin e Stanaj ne tregun muzikor nen Lava Records/Republic Records.


The Preview nga Stanaj momentalisht #17 ne iTunes Sh.B.A pas nje debutimi ne #5


"The Preview" perbehet nga kater kenge - "Romantic", "Sleep Alone", "Ain't Love Strange" dhe "Goddess". Teksa te kater kenget jane te bukura, duket qarte qe jane perzgjedhur per te shfaqur vokalin e mrekullueshem te Stanaj dhe kane per qellim te terheqin nje publik qe njeh mire shijen personale muzikore. Ideja ketu eshte qe Stanaj jo thjesht te pergatitet per nje sukses komercial por mbi te gjitha nje sukses profesional duke synuar nje Grammy qe ne debutimin e tij vitin e ardhshem me nje album te plote. E perzgjedhura jone nga "The Preview" eshte "Sleep Alone". Fiksim! 
No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.