Header Ads

Shpat Deda dhe Arta Dobroshi fitojne BAFTA per "Short Film" - Shiko videon!Te djelen ne Londer, Angli u mbajten cmimet me te rendesishme kinematografike vendase BAFTA. Ne kategorine e cmimit per filmin me metrazh te shkurter, konkuronte dhe filmi "Home" me producent Shpat Deda i cili gjithashtu eshte shpallur dhe fitues i kesaj kategorie. Filmi 20 minutesh, eshte me regji te Daniel Mulloy dhe pervec Dedes, producente te tij jane dhe Afolabi Kuti e Scott O'Donell (sipas faqes zyratre te BAFTA), nderkohe qe ne kredite shenohen dhe tete emra te tjere producentesh midis te cileve dhe emri i Arta Dobroshit dhe Eroll Bilibanit. Ne rolet kryesore interpretojne Jack O'Connell, Holliday Grainger.  Me poshte mund te ndiqni videon nga momenti i shpalljes fitues dhe dorezimit te cmimit BAFTA - British Short Film.

Shpat Deda eshte i njohur per publikun shqiptar me se shumti si kengetar. Kenga e tij e fundit titullohet "Ninulle" e publikuar ne fund te muajit janar. No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.