Header Ads

Aktori shqiptar Val Maloku ne filmin "The Zookeeper's Wife".
Shume te rinj shkojne drejt Hollivudit per te gjetur fatin e tyre si aktor, e disa te tjerve Hollivudi ju vjen vete ne dere. I tille ka qene dhe fati i aktorit shqiptar Val Maloku i cili interpreton ne filmin "The Zookeeper's Wife" (Gruaja e mirmbajtsit te kopshtit zoologjik) perkrah disa emrave te njohur te kinematografise boterore si Jessica Chastain e Daniel Bruhl. Ne kete film te Niki Caro, tregohet historia e Antonina dhe Jan Zabinski, mirmbajtesit e kopshit zoologjik te Varshaves ne Poloni, te cilet shpetuan me qindra njerez dhe kafshe gjate pushtimit te vendit nga gjermanet. Vali, interpreton ne rolin e Ryszard Zabinski, djalit te  Antonines dhe duket se intepretimi i tij ka lene mbresa dhe tek vete aktorja Jessica Chastain. Ajo ka ripostuar nje foto te sajen me Valin gjate xhirimeve duke shprehur dashurine dhe vlersimin per aktorin e ri shqiptar. Val Maloku tek publiku shqiptar njihet per rolin e tij ne filmin "Babai", film i cili perfaqsoi Kosoven ne garen e cmimeve Oskar me 2015. Pas rolit ne "The Zookeeper's Wife", shansat jane qe ai te filloj te behet me i njohur dhe per publikun e huaj. Ne Kosove, filmi do te shfaqet ne Prizren me 6 prill pergjat diteve te Doku Kino.  

                             Reklama e filmit

Ps. Filmi "The Zookeeper's Wife" ne javen e pare te hapjes u rendit ne vendin e 10 te filmave me te ndjekur ne Amerike. Ky fakt konsiderohet i suksesshem per filmin i cili u shfaq vetem ne 541 ekrane kinemaje, nderkohe qe filmat e tjere ne top10 jane shfaqur ne 2300 ekrane e siper. Pas vlersimeve pozitive te kritikeve dhe publikut, duket se ky film do te jete shansi i dyte i Val Malokut per ne tapetin e kuq te Oskar. Suksese! 

Trupa e filmit gjate premieres ne Varshave, Poloni

Posteri i filmit

Val Maloku ne premieren e filmit ne Varshave, Poloni

Val Maloku ne premieren e filmit ne Hollivud (CA), Sh.B.A

  
Val Maloku gjate interpretimit ne filmin "The Zookeeper's Wife"


No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.